Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie. (Flp.4.13)
Witamina M, czyli moc modlitwy
Modlitwa przynosi tak wiele korzyści, że powinna być naszym jedynym suplementem. Powierzenie wszelkich dolegliwości Bogu, daje ukojenie. Leczy nasze problemy, wzmacnia nas, chroni i w dodatku jest najlepszym źródłem energii. Pamiętajmy by przyjmować ją każdego dnia, w jak największych dawkach!
 
Jeżeli odczuwacie przygnębienie, nie opuszcza was niepokój, nie macie pomysłu na życie lub być może bezskutecznie zmagacie się od dłuższego czasu z chorobami, to prawdopodobnie czas na szczerą rozmowę z Bogiem i zbadanie poziomu witaminy M.
 
Jednak kiedy uświadomimy sobie, że Bóg istnieje, szczególnie że mamy względem Niego jakieś oczekiwania, trzeba się jakoś do Niego odezwać. Dlatego Jaglany Detoks jest doskonalą okazją, na sprawdzenie poziomu witaminy M. Modlitwa bowiem, którą mam tutaj na myśli, jest niczym duchowy suplement, który niesłusznie bagatelizujemy. Wystarczy, że w trakcie detoksu przypomnicie sobie i uświadomicie, jak i kiedy się modlicie oraz ile czasu poświęcacie na rozmowę z Bogiem. I co najważniejsze, jakie macie względem Niego oczekiwania? Celem i sensem detoksu w holistycznym ujęciu jest zrozumienie, że człowiek zainteresowany wyłącznie samym sobą oddziela się od harmonii z Bogiem. Jednak dzięki detoksowi możecie uwolnić się od egoizmu i poprzez modlitwę, z pomocą łaski Bożej, odzyskać utraconą harmonię. Warto! Tęsknota za życiem duchowym została zamieniona w pogoń za sukcesem, zdrową dietą, szczupłą sylwetką lub samodoskonaleniem. Pojawia się z tego względu w społeczeństwie pewien bolesny niepokój. Jeżeli odczuwacie przygnębienie, nie opuszcza was niepokój, nie macie pomysłu na życie lub być może bezskutecznie zmagacie się od dłuższego czasu z chorobami, to prawdopodobnie czas na szczerą rozmowę z Bogiem i zbadanie poziomu witaminy M.
 
 
 
Z modlitwą jest jak z jedzeniem. Wyznacza naturalny rytm, według którego przebiega całe nasze życie. Nikt nie chciałby przecież uczestniczyć codziennie w bankiecie lub pościć do końca życia. Gdyby ktoś próbował to zrobić, szybko by się przekonał, że przynosi to tylko przesyt i znużenie. Z czasem wołałby zjeść najprostszą kanapkę, najlepiej w całkowitej samotności. Odżywianiu towarzyszy bowiem naturalna równowaga. Potrafimy cieszyć się obfitością i wyjątkowością tylko wtedy, gdy na co dzień żyjemy zwyczajnie. Zdrowe nawyki jedzeniowe uwzględniają naturalny rytm życia, nasz czas nasze aktualne zasoby energii, porę roku, zmęczenie, godzinę, a nawet nasze upodobania. Tak samo powinno być z modlitwą, ale w przypadku większości z nas niestety jest zupełnie inaczej. Uważamy, że powinna być długa, bogata, często bardzo urozmaicona. Dlatego tez tak często stwierdzamy, że brakuje nam sił na modlitwę i przez to unikamy kościelnych nabożeństw! Wystarczy, że zaplanujecie sobie każdego dnia stały czas nawet na kilkuminutową modlitwę. Jeżeli macie problem z modlitwą, wystarczy, że o poranku lub jak kładziecie się spać, wypowiecie w sercu: „Jezu, ufam Tobie”.
 

____________ 

 

Droga do Stwórcy wymaga poświęcenia i czasu. Jaglany Detoks daje możliwość świadomego oczyszczenia się z nadmiaru wielu bodźców zewnętrznych, zajęć, obrazów, które dotychczas rozstrajały nasze duchowe struny. Przyjęcie postawy gotowej na poświęcenie się modlitwie prowadzi nas do postu jakościowego, czyli wyrzekania się nie tylko pewnych produktów spożywczych, ale i stałych podniet zewnętrznych. Na kilka dni rezygnujemy z pewnych zainteresowań, które nas rozpraszają, aby w ich miejsce zaplanować rozmowę z Bogiem. Kasza jaglana nie zaspokoi naszych pragnień w miłości, przyjaźni, nie pomoże nam w przebaczeniu czy budowaniu lepszych relacji z rodziną.

 

____________

 

 

Proponowane artykuły

Wybierz jedną z kategorii lub rozwijaj się w każdej z nich