Etap 2 - Wsłuchaj się w głos serca

____________

 
Podjąłeś już decyzję by stanąć do walki o zdrowie, miłość i pokój? Jeżeli tak, to czy wiesz jak i kiedy rozpocząć ten proces? Zastanawiasz się, kalkulujesz jak poukładać swoje życie? Każdego ranka budzisz się z bólem stawów, mięśni?
Problemy ze wstawaniem potęguje rozdygotane, przepełnione niepokojem i lękiem serce?
 
Mnożą się Twoje znaki zapytania, a na dodatek czujesz się wypalonym na każdej płaszczyźnie życia. Starasz się taki stan Twojego ducha i ciała wytłumaczyć jesiennym przesileniem i tym, że wszyscy wokół cierpią na depresję. Nadchodzi wiosna i... i nic się nie zmienia, bo tym razem to wiosenne przesilenie. Tak więc ciągle czekasz na moment w bliżej nieokreślonej przyszłości kiedy wszystko samoistnie się naprawi. Może jakieś magiczne zdarzenia losu sprawią, że bez Twojej ingerencji taki stan ulegnie zmianie?
Hashimoto to nie tylko objawy zewnętrzne, ale także, a nawet przede wszystkim, te wewnętrzne, których bagatelizować nie można. Zmiana to proces, a nie magiczna sztuczka. Bóg chce Cię uzdrowić, ale Ty musisz wyrazić na to zgodę, musisz wykazać swoje zainteresowanie i inicjatywę.
 
Zatrzymaj się, zwolnij. Pomyśl i odpowiedz sobie co przynosi Ci radość – nie pozorną, ulotną, ale tę głęboką i prawdziwą. Przypomnij sobie o swoich marzeniach i zacznij je realizować. Naucz się kierować logiką miłości. Nie bądź włóczęgą, ale żyj jako pielgrzym na drodze miłości, pokoju i radości.
Zadbaj o ducha i pamiętaj, że to on prowadzi ciało do dobrego, nie odwrotnie. Wsłuchaj się w głos serca..