7 dzień - Dobra Nowina

____________

 
 
Kiedy człowiek jest zmęczony swoim grzechem i niepewnością jutra, brzmi niezbyt obiecująco. Możemy mieć już nawet dosyć ciągłego słuchania o tym, aby się nawracać!
Cokolwiek w życiu się wydarzy, pamiętajmy, że ostatnie słowo należy zawsze do Boga, alekażdy musi to sam z wiarą przyjąć. W czasach dietetycznego obłędu i nadmiernego przywiązania do spraw materialnych, taka postawa gwarantuje radość dziecka Bożego, które wie, dokąd zmierza i do kogo należy na wieki!
Bóg nieustannie powtarza swój stwórczy gest wobec człowieka w tajemnicy zmartwychwstania. Dokonuje się on za każdym razem, kiedy otwieramy się na Łaskę nawrócenia. Chrystus daje nam nieskończoną Łaskę Miłosierdzia i pragnie nas tym darem napełniać. Mówimy często, że teraz już wszystko rękach Boga! Owszem... ale pamiętajmy, że nasze życie wieczne jest wyłącznie w naszych rękach! W siódmym dniu detoksu– warto z radością spojrzeć na tajemnicę Chrystusa, który pokonał grzech i śmierć. Jak przekonuje papież Franciszek, Jezus zachowuje swoje rany, abyśmy mogli odczuwać jego niegasnące Miłosierdzie. To nasza siła i nadzieja!
 

____________

 

Medytacja na dzień siódmy:

„Życie wieczne, zbawienie zamiast sądzenia dla pełnych wiary” (J 12,47)