Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie. (Flp.4.13)
Usuń co zbędne i kochaj
Patrząc wstecz, proste życie wypełnione tylko najpotrzebniejszymi rzeczami było szczęśliwsze. Nadmiar nas przytłacza. Jesteśmy zagubieni, przywiązując wagę do tego co nie daje nam radości tylko dodatkowo obciąża. Rozwiązanie jest bardzo proste: usuń co zbędne i kochaj!
Każdy nawyk można ignorować, dowolnie zmieniać, a co najważniejsze – zastępować. Niestety, kiedy rodzą się nawyki, nasz mózg przestaje w pełni uczestniczyć w podejmowaniu decyzji.
 
Kiedy wasz organizm jest nieustannie zajęty trawieniem pokarmu, a wy – w kieracie nieustannego pragnienia przyjemności – już przy śniadaniu myślicie, co zjecie na obiad i na kolację, zatracacie wasze dusze i pogrążacie się w otchłani globalnego konsumpcjonizmu. Kiedy wasze myśli koncentrują się wyłącznie na tym, jak zadbać o siebie, jesteście pracoholikami od rana do wieczora marzącymi o finansowym sukcesie, a jedyny czas, jaki poświęcacie dzieciom to wspólne zakupy w centrach handlowych, wasz organizm prawdopodobnie potrzebuje duchowej detoksykacji. Jeżeli taki styl życia zaczyna was przytłaczać, a sumienie podpowiada, że coś jest nie tak, pamiętajcie, że nawet kilkudniowy Jaglany Detoks, może być wielką szansą na zmianę myślenia i zwrócenie uwagi na tłumione lęki oraz duchową pustkę, którą prawdopodobnie zaspokajacie materialnymi zachciankami. Wychodząc z założenia, że kupuję, więc jestem, czynimy się marionetkami w systemie totalitarnego konsumpcjonizmu, który prowadzi wprost do ogołocenia nas z wartości duchowych i uzależnienia, którego nie jesteśmy czasem nawet świadomi. Chyba jedyną deską ratunku dla wszystkich, którzy są już takim życiem zmęczeni i pragną odrodzić w sobie prawdziwą godność oraz moralność duchową, jest post!
 
_______
 
 
Warto pokusić się o pewną bardzo ważną refleksję: nasze nawyki, nawet te najgorsze, nie są naszym przeznaczeniem. Każdy nawyk można ignorować, dowolnie zmieniać, a co najważniejsze – zastępować. Niestety, kiedy rodzą się nawyki, nasz mózg przestaje w pełni uczestniczyć w podejmowaniu decyzji.
 
_______
 
 
Inną ciemną stroną nawyku jest to, że nasz mózg tak mocno polega na wspomnianym zautomatyzowaniu, że z czasem może się to stać cholernie niebezpieczne. Dotyczy to między innymi przejadania się, a co za tym idzie, doświadczania złego samopoczucia. Żałujemy często, że się nakarmiliśmy po uszy i pytamy w kółko: „po co tyle jadłem?”. Jednak już za godzinę ponownie wpadamy w sidła obżarstwa. Poznanie tego wzorca psychologicznego przez wielu przedsiębiorców pozwoliło na wywoływanie w społeczeństwie – poprzez reklamę – określonych nawyków, które prowadzą do automatycznego podejmowania decyzji. W ten sposób powstał konsumpcjonizm i prawdopodobnie nikt go już nie zatrzyma. Miłość ma wiele twarzy. Żyjemy w przekonaniu, że możemy ją nawet kupić, zaopatrując się w wiele doczesnych dóbr materialnych. Zadziwiające jest to, że czerpiemy niemal garściami z rozmaitych sfer życia, ale jednocześnie odczuwamy lęki i brak miłości. Pomimo kontaktu z wieloma ludźmi – w domu, w pracy, w mediach społecznościowych – coraz częściej jesteśmy samotni lub za ową samotnością tęsknimy. Współczesny świat „obfitości” nie przynosi na dłuższą metę radości, nasze życie traci pradawny smak.
 
_______
 
 
Jaglany Detoks może być doskonałym czasem, aby stanąć w Prawdzie i doświadczyć prawdziwego oblicza Miłości. Jeżeli zaplanujecie swój Jaglany Detoks z choćby najmniejszą i szczerą intencją nawet najmniejszego gestu miłosierdzia, wierzę głęboko, że całe Niebo będzie was w tym wspierać!
 
_______
 
 
Taki program detoksu nazywam „lustrem miłosierdzia”, ponieważ Bóg może przez wasze otwarte serca, przekazać choć jeden promyk w postaci modlitwy, słowa i uczynku, on zaś odbity przez was, trafi do tych, którzy bardzo go potrzebują. Dręczą was niezdrowe nawyki? Wpadacie w kolejne długi, spełniając swoje zachcianki? Brakuje wam czasu na sport, zdrową dietę, relacje z najbliższymi, a nie macie już siły, aby poradzić sobie z tą sytuacją? Zaczynacie odczuwać moralne wyrzuty, że żyjecie jak marionetki w szponach systemu? Nie lękajcie się! W każdej chwili możecie się zatrzymać i zaplanować Jaglany Detoks, który pozwoli wam przewartościować życie, zmienić nawyki i wprowadzić nowe, które poprowadzą was do życia w radości i spokoju serca.

Proponowane artykuły

Wybierz jedną z kategorii lub rozwijaj się w każdej z nich