Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie. (Flp.4.13)
Sen, odpoczynek i regeneracja podczas detoksu
Rola snu bardzo często jest niedoceniana w zdrowym funkcjonowaniu. Nasze ciało otoczone mnóstwem czynników stresowych, domaga się naładowani i zyskaniem nowych sił. My jednak często go nie słuchamy. Wymagamy coraz więcej, będąc na doskonałej drodze do chorób autoimmunologicznych i wielu innych. Sen i regeneracja, są najlepszym suplementem i to jak łatwo dostępnym.
Do niedawna uważano, że sen jest jednostkowym zjawiskiem, biernym fizjologicznie, spełniającym określoną funkcję regeneracyjną. Dopiero w 1953 roku, dzięki zapisom elektroencefalografu (EEG), udało się ustalić charakterystyczne fazy snu. Ten cykl dzieli się na czuwanie, sen o wolnym ruchu gałek ocznych, czyli NREM, oraz sen o szybkim ruchu gałek ocznych zwany REM. Dzisiaj wiemy dodatkowo, że mózg podczas snu wcale nie odpoczywa, wręcz odwrotnie, w trakcie każdej z faz wykonuje dość intensywne działania. Mózg podczas snu zużywa więcej tlenu niż w trakcie codziennych zajęć. Procesy regeneracyjne w komórkach, mięśniach i stawach również dokonują się w dużej mierze właśnie podczas snu.
 
Większość dorosłych osób potrzebuje siedmiu, ośmiu godzin snu w ciągu nocy, natomiast wszyscy potrzebujemy go więcej po przedłużonym i wymuszonym okresie czuwania.
 
________

Dobry sen jest w trakcie programu Jaglany Detoks nieodzownym sprzymierzeńcem prawidłowego procesu detoksykacji, ponieważ wątroba ma cykl najwyższej aktywności właśnie w nocy.

________

Zadbajcie więc, aby w ciągu tych kilku dni kłaść się spać wcześniej. Najlepiej przed godziną 22. Stwórzcie wieczorem miłą atmosferę – doskonałym pomysłem będzie dobra książka o pozytywnym zabarwieniu, komedia romantyczna, zabawa z dziećmi, pieszczoty lub czułość partnerska. Jeżeli cierpicie na zaburzenia snu, kupcie sobie naturalny olejek lawendowy, skropcie nim delikatnie miejsce, w którym sypiacie, i wypijcie przed snem napar z melisy. Kiedy podczas detoksu będziecie mieć częstsze i wyraźniejsze sny, pamiętajcie, że to dobry początek emocjonalnego oczyszczania oraz sygnał, aby zwiększyć aktywność fizyczną.

Proponowane artykuły

Wybierz jedną z kategorii lub rozwijaj się w każdej z nich