2 dzień - Uzdrowienie

____________

 
 
Ma ono dla każdego z nas wielkie znaczenie. Aby dotrzeć do źródła uzdrowienia, warto jednak poznać wszystkie drogi prowadzące do celu. Dla jednego z nas uzdrowieniem może być pozbycie się alergii pokarmowej, inny potrzebuje więcej pieniędzy lub nie potrafi się dogadać z najbliższymi, marzymy o zmianie pracy lub zmagamy się z poważną chorobą nowotworową, a lekarz nie ma już pomysłu na dalsze leczenie.
Niezależnie od celu, zawsze warto pamiętać, że jeżeli w pierwszym dniu uwierzyliście w to, że jesteście bezgranicznie kochani przez Boga, to On – jako lekarz i troskliwy Ojciec – wie najlepiej jak uzdrowić swoje ukochane dzieci. Wiara powinna zawsze wyprzedzać logikę!
Bóg uzdrawia, nie stawiając żadnych wymogów, ale jak wczytamy się w słowa Ewangelii, możemy wnioskować, że Jezus zawsze podkreślał wiarę chorego. Bóg uzdrawia na różne sposoby i trzeba być otwartym na każdy z nich. Najważniejsza w postawie chrześcijańskiej jest ufność, że Bóg dotrzymuje danego słowa. Bóg czasem pomaga nam w bardzo bezpośredni sposób. Sprawy beznadziejne zamieniają się w promienne szczęście i zdrowie! Do pełnego uzdrowienia konieczny jest również włączony w naszym sercu przycisk „wierzę w cuda”. Dzień drugi to czas na głębszą refleksję na temat poszukiwania wzajemnej miłości, bowiem nikt nigdy nie wyleczy się sam! Nawet jeśli zgłębiłby całą dostępną wiedzę medyczną świata, i tak zawsze ktoś musi w jego życiu współuczestniczyć– wyprodukować żywność, dostarczyć ją, dowieźć lekarstwa, zrobić zabieg lub (co najważniejsze) pocieszyć. Nic jednak nie jest w procesie uzdrowienia tak ważne, jak krzepiące słowo Boga, a dziękczynienie, jakie mu składamy, jest podstawową formą modlitwy – odpowiadamy wtedy na Bożą miłość, przyjmując wszystkie dary uzdrowienia. Tego dnia warto poświęcić więcej czasu na modlitwę o swoje zdrowie, z ufnością oddając się Bogu.

 

____________

 

Medytacja na dzień drugi:

„Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” (Łk17, 11–19)