1 dzień / Bóg mnie kocha

____________

 
 
 
Jest to dość trudne rozważanie, szczególnie kiedy plaga cierpienia dotyka obecnie świat z tak wielką determinacją. Zrozumieć bezwarunkową miłość Boga jest więc bardzo trudno, a co dopiero doświadczyć tego w obliczu cierpienia, choćby najdrobniejszego. Wyjdź do Światła doskonale pomaga otworzyć nasze serce na to, aby poczuć i zrozumieć Bożą miłość, nawet w niesprzyjających czasem okolicznościach. Skoro jednak Bóg was kocha, to zapytacie zapewne, kto lub co jest powodem wszechobecnego zła? To całkiem zasadne pytanie nurtuje chyba wszystkich ludzi. Odpowiedź, jakiej udziela chrześcijaństwo jest konkretna i jednoznaczna: głównym źródłem cierpienia na Ziemi jest człowiek.
 
Bóg nigdy nie był i nigdy nie będzie źródłem cierpienia, jest On bowiem źródłem życia i nieskończonej miłości. Na dowód tego oddał nam, grzesznym ludziom, swojego ukochanego Syna, który został za nas ukrzyżowany. Mamy więc, pomimo naszej grzesznej natury, nieskończoną i otwartą drogę do nawracania się – tak, aby pewnego dnia wrócić do Ojca i żyć z Nim wiecznie! Jeśli utraciliście wiarę, bo okoliczności – podważające sens Bożej miłości – zmusiły was do zmiany przekonań, jeżeli tęsknicie za miłością, której w żaden sposób nie potraficie w życiu odnaleźć, Jaglany Detoks może być niezwykle pomocny. Bóg dokładnie wie o naszych słabościach i porażkach, nie oczekuje więc doskonałości. Jaglany Detoks daje wielką szansę, aby już pierwszego dnia wzbudzić w sobie pragnienie odnowy osobistej relacji z Bogiem.
 
Każdy, kto ma jeszcze trudności w zrozumieniu i poszukiwaniu Bożej miłości, może zwrócić się z ufnością do samego Ojca słowami modlitwy serca: „Boże, jeżeli mnie naprawdę kochasz, pragnę tego doświadczyć”. Kiedy tęsknię za poczuciem jego obecności i odczuwam niedosyt Bożej miłości (szczególnie w trudnych sytuacjach), zawsze proszę w ten sposób i nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Jeżeli czytacie te słowa, pamiętajcie, że Boża miłość wychodzi pierwsza na spotkanie, aby pomóc nam odzyskać lub wzmocnić utracone zdrowie. Podziękujcie za ten dar, a wasz Jaglany Detoks będzie wyjątkowy!
 

____________

 

Medytacja na dzień pierwszy:

„Bóg jest miłością” (J 4,8.16)